Bronx / New York, USA

To drugi solarny system grzewczy zamówiony przez NYC Metropolitan Transit Authority. Aplikacja Pelham Train Yard podgrzewa wodę używaną do pryszniców pracowniczych i czyszczenia wagonów metra. System ten wykorzystuje nagradzaną przez Rittera technologię "Aqua", która wykorzystuje wodę, a nie glikol, jako płynny nośnik ciepła. Dwa lata po uruchomieniu pierwszego systemu w Nowym Jorku są teraz dwie "myjnie" podgrzewane energią słoneczną.

Instalacja w Pelham Yard składa się z osiemnastu kolektorów próżniowo-rurowych CPC podłączonych do istniejącego zasobnika cwu. Pierwotnie zbiornik o pojemności 4500 litrów był ogrzewany za pomocą grzałki elektrycznej. Projekt opracowany i zrealizowany przez New York Power Authority we współpracy z Ritter XL Solar zastąpił elektryczny system podgrzewania wody systemem solarnym jako podstawowym źródłem energii i gazowym kotłem kondensacyjnym do pokrycia obciążeń szczytowych.

Połączenie wysokowydajnych kotłów kondensacyjnych z niewyczerpaną energią słońca pokazuje, że Metropolitan Transit Authority angażuje się w energię odnawialną i chroni nasze zasoby naturalne.