Budowa

Niskoenergetyczne, drewniane, modułowe domy fińskiej firmy OMATALO należą do najwyższej klasy energetycznej:A. Czas budowy stanu surowego zamkniętego to zaledwie od kilku do kilkunastu dni, stan deweloperski można osiągnąć w około trzy miesiące. Wszystkie przegrody zewnętrzne spełniają lub mają parametry zbliżone do wymagań domu pasywnego. Model domu wybiera się z obszernego katalogu, obejmującego domy od 60m² do około 400m² i uzgadnia ewentualne modyfikacje planu pomieszczeń. Wszystkie domy mają przewidziane miejsce na saunę. Gotowy projekt budowlany powstaje u producenta. Dostawa obejmuje wszystkie materiały montażowe.

 

Dom modułowy

Domy Omatalo prefabrykowane są w halach produkcyjnych w Finlandii w postaci modułów ściennych o szerokości od 30 do 150 cm w zależności od funkcji, którą będą pełnić.

mod3_1
Rzut parteru i plan modułów - przykład
Produkcja i montaż
Produkcja domów

Moduły montowane są w halach produkcyjnych w idealnych warunkach wilgotnościowych i temperaturowych. Taka technologia gwarantuje dokładny montaż poszczególnych elementów modułu. Moduły zawierają okna i drzwi, zatem skraca się czas składania elementów na placu budowy oraz eliminuje ryzyko wystąpienia błędów montażowych.

 
Konstrukcja ścian i stropu

1

Konstrukcja okien
 • Okna skrzynkowe drewniano-aluminiowe
  Rama okna wykonana jest z najwyższej jakości drewna, a część zewnętrzna z aluminium. Połączenia tych dwóch materiałów ma na celu stworzenie okien o najwyższych parametrach cieplnych i jakościowych. Drewno w konstrukcji okna nie tylko stanowi izolator cieplny, ale również pozwala na zachowanie dobrego klimatu wewnątrz pomieszczenia dzięki otwartej dyfuzji. Zewnętrzna część okna wykonana jest z aluminium dzięki czemu odporna jest na działania atmosferyczne.
 • Współczynnik przenikania ciepła okien w wersji z 4 szybami Skaala Alfa E30: 0,59 W/m2K
 • Cztery szyby - opcjonalnie
  Aby zapewnić tak niski współczynnik przenikalności przegrodę cieplną w naszych oknach stanowią dwa zespoły szyb podwójnych wypełnionych argonem. Pomiędzy szybami znajduje się przestrzeń powietrzna.
Skaala ULEK
trzy szyby, nie otwieralne
Skaala Beeta
zespół dwuszybowy
+ szyba pojedyncza
Skaala Alfa
dwa zespoły szyb
wypełnione argonem

Oferujemy budowę fińskich modułowych domów z drewna "pod klucz" lub do stanu deweloperskiego w następujących etapach:

1. Wybór projektu z fińskiego katalogu

Najważniejszym etapem w budowie domu - jest wybór projektu!
Oferujemy kilkaset gotowych projektów domów fińskich z możliwością indywidualnej adaptacji wg życzeń inwestora

2. Adaptacja projektu i sprecyzowanie kosztów

Kiedy w końcu inwestor zdecydował się na projekt, już wie dokładnie, które okna powinny znajdować się w salonie, gdzie powinien być dostęp do tarasu, itp., możemy ustalić kosztorys budowlany i zawrzeć umowę na zakup i dostawę kompletnego domu.

3. Rysunki

W około trzy tygodnie po podpisaniu umowy dostarczamy wszystkie rysunki niezbędne do wykonania fundamentów, rysunki architektoniczne do samego domu (rzuty, przekroje, elewacje itd).

4. Produkcja domu w fabryce

Zamówiony w firmie Omatalo kompletny zestaw modułów, wykonanych w fińskiej technologii, będzie dostarczony na plac budowy w terminie do 10 tygodni.

5. Przygotowanie terenu

Przygotowujemy miejsce na budowę domu:

 • wykonanie fundamentów
 • przygotowywanie projektów instalacji zewnętrznych i wewnętrznych
  • elektryczność
  • zaopatrzenia w wodę,
  • ogrzewanie,
  • wentylacji.

Wszystkie przyłącza i przejścia mediów wykonane są przez fundament na etapie jego budowy.

6. Budowa domu

Kiedy fundament jest gotowy, dostarczamy dom modułowy z Finlandii i natychmiast zaczyna się jego montaż przez brygadę certyfikowaną u fińskiego producenta. Gwarancja na konstrukcje nośne wynosi 10 lat (na okna i drzwi - 2 lata). Przykładowy dom modułowy o powierzchni 100 m² montuje się do 7 dni. Montujemy nasze projekty o każdej porze roku: Wystarczy żeby nie było obfitych opadów atmosferycznych.

7. Dach

Można wybrać dowolny rodzaj pokrycia dachowego:

 • dachówka bitumiczna,
 • blacho-dachówka,
 • dachówka naturalna

Konstrukcja kratownic jest przewidziana dla dużych obciążeń. Dach pokryty ciężką dachówką naturalną może wytrzymać więcej niż 100 kg śniegu na 1 m².

8. Elewacje

Ściany zewnętrzne mogą być pokryte różnymi materiałami:

 • cegła,
 • AQUAPANEL tynk,
 • płyty z cementu włóknistego,
 • drewniane panele ścienne

Ważne jest, by zostawić szczelinę wentylacyjną do przewietrzania konstrukcji. Z Finlandii możemy zaoferować zagruntowane drewniane listwy z pionowe, które mogą być już przymocowane do płyt w fabryce lub poziome do montażu na budowie.

9. Wykończenie i rozliczenie

Wykończenie zewnętrzne domu jest gotowe - można rozpocząć prace instalatorskie wewnątrz. Na tym etapie montuje się ściany działowe, instalacje wewnętrzne, pokrycie podłóg i wykończa ściany. Gdy wszystkie wewnętrzne roboty wykończeniowe są kompletne, można rozpocząć meblowanie domu. Aż w końcu nadejdzie pora, by usiąść w swoim ulubionym fotelu przed kominkiem, ciesząc się ciepłem i komfortem swojego fińskiego domu!

Dlaczego warto zostać klientem OMATALO?

1. Energooszczędna technologia budowy.

W ten sposób można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu do 50%. Zmniejsza to koszty na utrzymanie domu w trakcie jego eksploatacji. Dzięki temu można uzyskać dodatkowe pieniądze, które można wydać na siebie. Daje to ogromną przewagę nad właścicieli domów, którzy nie zwracają uwagi na efektywność energetyczną, wybierz energochłonnych mieszkania i życia zagłusza.

2. Materiały przyjazne dla środowiska i duże oszczędności na leki.

Dla ciebie, oznacza to, że do "inwestowania" w zdrowym stylu życia, aby żyć w dom zbudowany z wysokiej jakości materiałów, aby stworzyć komfortowe i dogodne warunki do życia, aby chronić swoje dzieci, żeby nie oddychać w domu szkodliwych substancji (fenolu, formaldehydu, i tak dalej. N , ma negatywny wpływ na ich zdrowie.

3. Wysoka stopień gotowość fabryka paneli Finndomo niskoenergetycznych.

W panelach ściennych fińska fabryka montuje okna i drzwi z drewna i aluminium, co stwarza dogodne warunki do budowy domu z wysokiej jakości i w krótkim czasie. Dla inwestora oznacza to pewność że, w domu nie będzie żadnych zbędnych szczelin, że nie będzie wiać przez okna lub drzwi w miejscach ich styku z modułami ściennymi. To oszczędza czas i pieniądze przy montażu domu. Dzięki temu można uzyskać gotowy dom (lub stan surowy zamknięty) w jak najkrótszym czasie - od 1 miesiąca (w zależności od wielkości domu).

4. Gwarancja fabryczna na elementy nośne 10 lat.

Dla inwestora oznacza to gwarancję bezpieczeństwa i jakości, ponieważ wykorzystywane materiały budowlane są certyfikowane.

5. Współczesne standardy jakości.

Wszystkie elementy drewniane stosowane w budownictwie, spełniają wymagania dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące wytrzymałości, trwałości, niezawodności, trwałości, efektywności energetycznej i procesu produkcyjnego - normy międzynarodowej ISO. Jakość domów Finndomo ścisłą kontrolę. Dla inwestora oznacza to minimalizację wszelkich możliwych zagrożeń i ochronę przed kupnem wadliwego produktu. Oszczędzając czas i pieniądze, chroni siebie i swoją rodzinę przed stosowaniem szkodliwych, nietrwałych, niesprawdzonych i nie spełniają norm budowlanych materiałów.

6. Indywidualny projekt.

Architekci producenta zaprojektują dom w niepowtarzalnym stylu i układzie. Oszczędzasz czas i siłę, którą można przeznaczyć na rodzinne wakacje. Główny architekt przygotuje projektu poprawnie, optymalizując go zgodnie z życzeniem, stylem życia klienta i w zgodzie z rozwiązaniami technologicznymi.

7. Fiński zaizolowany fundament z podgrzewaną podłogą.

Fundament, to podstawa domu. Nie poświęcając mu należytej uwagi, ryzykuje się, że w miarę upływu czasu może zacząć przemarzać, pękać, być zalewany. W rezultacie, może to prowadzić do zmian wymiarów geometrycznych nie tylko fundamentu, ale również domu. Jak żałosny może to mieć wpływ na konstrukcję każdego budynku, nie zapominając też o bezpieczeństwie dla Ciebie i Twojej rodziny.

8. Budowy domów tylko przez certyfikowanych specjalistów.

Wszyscy fachowcy, którzy są zaangażowani w budowę naszych domów przeszli obowiązkowe szkolenie w fabryce Omatalo Oy i otrzymał certyfikaty potwierdzające jakość ich pracy. Inwestor nie musi więc szarpać sobie nerwów z kolejnymi ekipami, a powierzyć budowę domu specjalistom i udać się na odpoczynek. Ponadto, nie trzeba wydawać pieniędzy na dodatkowy nadzór techniczny, nasi budowlańcy wykonują swoją pracę w zgodzie z przepisami budowlanymi.

9. Bardzo dobra izolacja termiczna i szczelność.

Producent wypełnia niskoenergetyczne ściany fińską izolacją z wełny mineralnej o grubości 250 mm, a na dachu - o grubości do 500 mm. Przyjęty system izolacji i szczelności w domu zachowuje ciepło przez długi czas. W przypadku awaryjnej przerwy w zasilaniu, dom traci tylko jeden stopień ciepła dziennie.

10. Szeroka gama standardowych projektów.

Firma zajmuje się produkcją domów od 75 lat. W tym czasie zgromadzono dużo doświadczeń w dziedzinie rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych. To bez wątpienia świetne miejsce, gdzie można wybrać projekt domu marzeń.

11. Warianty kompletacji domów.

Proponujemy zamówić podstawową lub rozszerzoną konfigurację na budowę swojego przyszłego domu. Główne różnice między wariantami można poznać na każdej stronie projektu w domu, gdzie prezentowany też jego plan, elewacje i widok perspektywiczny.

12. Liczne dodatkowe opcje przy zamawianiu domu.

Poza kompletnym zestawem modułów domu, także z Finlandii dostarczamy dachówkę Katepal Jazzy, impregnowane deski tarasowe, jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła i recyrkulacją gorącego powietrza z kominka.

13. Zautomatyzowana linia produkcyjna niskoenergetycznych paneli Finndomo .

W celu poprawy jakości i zmniejszenia wpływu czynnika ludzkiego w zakładzie Omatalo Oy panele niskoenergetyczne są wykonywane na zautomatyzowanych liniach. Wszystkie odpowiedzialne operacje są wykonywane przez zrobotyzowane maszyny .

14. Krótki czas i wysoka dokładność montażu domu modułowego.

Nie trzeba długo czekać, aż twój dom będzie zbudowany. Czas montażu (w zależności od wielkości domu) mierzy się w dniach, a nie miesiącach.

15. Olbrzymi obszar inwestycji.

W ciągu ponad 75 lat produkcji zbudowano ponad 30 tys domów Finndomo. Intensywnie rozwijane rynki to Finlandia, Litwa, Estonia, Łotwa, Polska, Rosja, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Kazachstan, ).

16. Duży wybór akcesoriów.

Producent oferuje wiele rozmiarów i modeli okien, drzwi wejściowych, ogrodzeń drewnianych na tarasach i balkonach, obudów okiennych, elementów dekoracyjnych. Spośród tej szerokiej gamy produktów, zawsze można wybrać model odpowiedni do stylu swojego wymarzonego domu.

17. Współpraca tylko ze sprawdzonymi dostawcami drewna.

Do fabryki Omatalo Oy dostarczane jest drewno z dobrze znanych firm Stora Ensto, UPM Kymmene, które przygotowywane jest z surowca certyfikowanego zgodnie z wymaganiami FSC.

18. Wydajność pracy.

Na każdym etapie współpracy, począwszy od wyboru projektu do przekazania w zamówionym stanie deweloperskim lub "pod klucz", proces przebiega zgodnie z uzgodnionym harmonogramem.

19. Świeże powietrze, pożądana temperatura i wilgotność w domu.

W szczelnych i energooszczędnych budynkach, zalecamy instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który wymienia powietrze we wszystkich pomieszczeniach i minimalizuje utratę ciepła poprzez powietrze wywiewane na zewnątrz.

Skrócony Katalog Domów modułowych OMATALO

 • Kondygnacje • Powierzchnia

 • Pokoje • Działka • Dodatkowe obiektyZastosuj filtrowanie
Wynik filtrowania:
 •  
Katalogi domów
 • kat-classic
 • kat-optimi
 • kat-talo
 • kat-trend